Новини


01.12.2023 

Тематичні уроки «ВІЛ/СНІД – виклик людині і людству»
У рамках  Всеукраїнської акції"16 днів проти насильства" 1 грудня вчителем біології та основ здоров’я Боднарюк А.В. були проведені тематичні  уроки  на тему «ВІЛ/СНІД – виклик людині і людству» та флешмоб «Червону стрічку носять небайдужі». Червона стрічка – символ Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, яка означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї». Прикріпивши стрічку до свого одягу, людина висловлює свою підтримку, співчуття та переживання тим, хто хворий.





«Інформаційний паркан», який був оформлений  містив достовірну  інформацію, доступну для підлітків про ВІЛ та СНІД, поглибив знань про способи передачі й профілактику ВІЛ інфікуванню.

Мета даних заходів -  інформування здобувачів освіти про шляхи інфікування, профілактичні методи запобігання ВІЛ/СНІДу, розвиток СНІДу в організмі та його лікування,  формування здоров’язберігаючої компетентності, виховання толерантного ставлення до ВІЛ+ людей, адже найкращий захист – це поінформованість.


10.11.2023 

"Безпека - понад усе"

Безпека життя  –  є найголовнішим  питанням сьогодення. З метою поглиблення  знань з безпеки життєдіяльності, у  рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та Тижня безпеки дорожнього руху 10 листопада вчителем біології та основ здоров’я  Боднарюк А.В. були проведені наступні заходи:

  • урок з предмету «Здоров’я, безпека, добробут» у 5 класі на тему «Правила для пішохода»;
  •  
  • уроки з основ здоров’я у 6 класах на тему «Безпека руху велосипедиста» ;
  •  

 

бесіда  «Безпека на дорозі» у 7 класі.

Також цього дня до гімназії завітали почесні гості. Пізнавальна зустріч учнів  5-9 класів  з інспектором ювенальної превенції ГУПОУНП в Чернівецькій області старшим лейтенантом поліції Гуцу Романом Дмитровичем та поліцейським офіцером Новоселицької ТГ Нікітоя Олексієм Олександровичем поглибила знання  школярів про правила дорожнього руху, відповідальність за свою поведінку.

01.03 - 10.03.2023 Курси підвищення кваліфікації вчителів біології при ІППОЧО .

Модуль 2:«Управління освітнім процесом викладання біології»












І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

Відповідно до наказу відділу освіти Новоселицької міської ради №01 від 02.01.2023 р. «Про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт серед учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань Новоселицької та Мамалигівської ТГ», 20 січня учні Слобідського ліцею мали змогу проявити свої творчі здібності та розвинути інтелектуальний потенціал. Відповідно до протоколів  журі переможцями стали:

- ІІ місце в номінації «Відділення хімії та біології, екології та аграрних наук» Топорівська Людмила, учениця 8 класу, керівник – вчитель біології Боднарюк А.В.



08.12.2022 Регіональнийпедагогічний онлайн-практикум для вчителів 5-х класів

Відповідно до листа листа ІППОЧО від 06.12.2022   № 01-09/587 «Про проведення Регіональних педагогічних онлайн-практикумів для вчителів 5-х класів (за освітніми галузями)», 08 грудня 2022 року  взяла участь у роботі онлайн-практикумі природничої  освітньої галузі з теми «Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти у  5 класі НУШ». З даного питання виступила Чухненко П.С. – завідувач кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін ІППОЧО.


 




1 грудня 2022– День порозуміння та солідарності з ВІЛ-позитивними людьми

 У рамках  Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" вчителем біології та основ здоров’я Боднарюк А. В. був проведений тематичний онлайн урок для учнів 6-9,11 класів «ВІЛ/СНІД – виклик людині і людству». Головна  мета  уроку - донесення до здобувачів освіти достовірної  інформації про ВІЛ та СНІД, про шляхи зараження ВІЛ, а також шляхи, якими ВІЛ не передається; виховання в учнів відповідального ставлення до власного здоров'я, а також толерантного відношення до ВІЛ – інфікованих людей.

Урок-застереження сприяв виробленню поведінкових мотивацій до здорового способу життя, усвідомленню зв'язку між способом життя і ризиком інфікуватися, оволодінню достовірної інформації про ВІЛ/СНІД, про ситуації ризику. Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції.




12 -14.11.2022   Всеукраїнський форум "Психічне 
здоров'я молоді для України в умовах війни: досвід проєкту, можливості та виклики для реплікації» 

12-14 листопада в місті Чернівці на базі ІППОЧО «Відкритий простір» та турбота про психічне здоров'я поєднала учасників шести регіонів України для реалізації проєкту «Мental trek» та для генерування  ідей для подальшої реалізації, створення наступних кроків його впровадження. Учасницею форуму біла вчителька біології та основ здоров"я Боднарюк А.В.Три дні нових  знань, зустрічей, знайомств, три круті дні наповнили учасників форуму позитивом від спілкування, обміном досвідом та креативних  ідей. Відкритий простір – це демократичний  та творчий формат проведення дискусій у групах.

  

Учасники форуму мали можливість доторкнутися до історії Чернівців. Цьому сприяли прогулянки містом, незабутні екскурсії до ЧНУ, до музею та вистава у драматичному  театрі «Вікенд на трьох».

    

11.11. 2022 «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай!»

Ключовим словом сьогодення є «БЕЗПЕКА». Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Навчаючи учнів правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя. 

У рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та Тижня безпеки дорожнього руху 11 листопада вчителем біології та основ здоров’я  Боднарюк А.В. були проведені наступні заходи:

  • урок з предмету «Здоров’я, безпека, добробут» у 5 класі на тему «Правила для пішохода»;
  • круглий стіл,  гра знавців правил дорожнього руху «Наш друг – дорожній рух!» у 6 класі;
  • бесіда  «Безпека на дорозі» у 7 класі;
  • тематичні уроки з основ здоров’я у 8,9 класах на тему «Правила дорожнього руху».

Метою даних заходів  є формування в учасників освітнього процесу свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, узагальнення і удосконалення знань з безпеки дорожнього  руху.

14.10.2022 Тренінг «Mental Тrek» у Чернівцях

 12 -14 жовтня  у Чернівцях був проведений  тренінг для фасилітаторів з організації та проведення інтерактивної освітньої виставки «Mental Тrek».   Організатори – ГО «Альянс за громадянські права», Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області за підтримки Швейцарії.

  

За цей час учасники оволоділи базовими знаннями щодо теми «Mental health», розвинули комунікаційні навички, навчилися ефективно взаємодіяти з групами та, найголовніше, дбати про своє психічне здоров’я.

Серед учасників – звичайно я - вчителька біології та основ здоров’я ліцею – Боднарюк А.В.  Майбутні фасилітаторки  ознайомилися з технологією інтерактивної освітньої виставки «Mental Trek», а також навчилися працювати із станціями «Психічне здоров’я – це про всіх», «Мозок, душа і тіло – одне ціле», «Mental quest», «Булінг», «Коло допомоги», «Живи, дихай, відчувай».

Тренінг «Mental Тrek»  (вірш Боднарюк Аліни Василівни вчительки біології Слобідського ліцею Новоселицької місько ради Чернівецького району)

Вже традиційно цікаві події в житті

Лягають рядками у авторському вірші...

Бо від "Альянсу" на тренінгу я вчуся

День 1 -  фасилітаторкою бути не боюся!

Фасилітатори є вже в багатьох областях,

Нарешті "Mental Тrek" - у Чернівцях!!!

Це виставка освітня, інтерактивна ,

Потрібна, пізнавальна і дуже креативна!

Ми про психічне здоров'я будемо інформувати...

Його потрібно берегти, про нього треба дбати.

 Цікаві методи нам в цьому допоможуть,

А творчі педагоги - усе зможуть

Фасилітатор – трішки вчитель, трішки – тренер,

Із групою працює, він – справжній геній!

І не оцінює, а мотивує, він стресостійкий, він  - керує.

І ще гнучкий він і креативннй, ну і ззовні – дуже стильний!

День 2 – освітня виставка "Mental Тrek" у дії,

За цілий день навчання ми майже не присіли.

6 станцій старанно опрацювали,

Дискутували і поради ми давали.

Станція 1: «Психічне здоров’я – це для всіх» 

Це бути щасливим, це радість і сміх.

На 2 станції ми «Mental  quest" пройшли

На важливі питання відповіді знайшли.

«Пряничний чоловічок» на 3 станції чекає,

Про мозок, душу й тіло він розповідає.

А щоб навчитися вам боулінг подолати –

На станції 4 треба побувати!

Ще 5 станція чекає і руку допомоги протягає,

Бо віднайти ресурс , не кожен зможе –

Можливо зовнішнє коло допоможе.

Остання станція важлива нині – потрібна і дорослому й дитині,

«Живи і дихай, відчувай», про принципи самодопомоги  не забувай!

3,4.10.2022 Міжнародний урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин»

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 08.09.2022   № 4/2353-22 «Про проведення ІІІ Міжнародного уроку доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» та статті 6 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», за пропозицією   БО «БФ «Щаслива лапа», а також з метою покращення психологічного стану у здобувачів освіти  в час війни, зняття емоційної напруги, виховання гуманного ставлення до тварин, вчителем біології Боднарюк А.В. 3,4 жовтня 2022 року був проведений в онлайн форматі  ІІІ Міжнародний  урок доброти  у 5-9,11 класах,  присвячений Всесвітньому дню захисту тварин (відзначається 4 жовтня). 

Всесвітній день захисту  тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім'ї. В Україні цей день відзначається приблизно з 2000 року. Всесвітній День захисту тварин покликаний об’єднати зусилля людей у збереженні тваринного світу нашої планети та захистити права домашніх та безпритульних тварин.

v

 

 Учні ліцею  переконалися  у правдивості твердження «домашні тварини приносять щастя», бо, як засвідчують наукові дослідження, улюбленці сприяють виникненню відчуття загального добробуту, стаючи своєрідними ліками, що запобігають нездужанням і поганому настрою. А щасливі люди, зазвичай, здорові.

01.09.2022   День знань

День  знань - стравжнє  всенародне  свято  мудрості,  доброти  і  людяності.

Усі  шляхи  цього  дня  ведуть  до  школи.

Розпочинається  новий  навчальний  рік,  який  завжди  означає  відкриття  нової, 

осяйної  і часто  нелегкої  дороги - дороги  до знань,  до  нових  звершень.




Нехай дзвенить дзвіночок галасливий, 

Хай срібний голос чують звідусіль, 

Хай буде рік навчальний і мирний, і щасливий,

Для цього докладімо всі  зусиль!


18.08.2022  Виступ на засідання професійних спільнот педагогічних працівників в рамках серпневої конференції педагогічних працівників закладів освіти Новоселицької та Мамалигівської територіальних громад.

Незабаром стартує новий навчальний рік. Традиційно, перед самим його початком, відбуваються педагогічні конференції та предметні інструктивні й навчально-методичні наради із педагогічними працівниками, щодо підготовки до початку нового навчального року та особливостей організації освітнього процесу.. Мала честь виступати перед вчителями біології щодо організації освітнього процесу у новому навчальному році

27.05.2022  Свято останнього дзвоника!

Промайнув іще один навчальний рік. Настала хвилююча мить свята Останнього дзвоника. І для учнів, і для вчителів це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити. 




Тихе шкільне подвір’я, порожні коридори, класи… Війна в Україні змусила нас привчитися до нових реалій, забравши найцінніше в нашому житті – живе спілкування, зустрічі, прогулянки. Але ми впевнені, що війна мине, ми обов’язково переможемо, знову повернемося до своїх друзів, до школи. 

 20.05.2022  Освітянський фронт

“Коли хотіли спалити пророка Авраама, то одна маленька мураха набрала в рот води, прибігла до вогнища та виприснула на вогонь воду, надіючись потушити. Мураху запитали: "Ти надієшся загасити вогонь?" Мураха відповіла: якщо навіть я не загашу вогонь, то коли Бог запитає, що я робила, коли спалювали пророка, я скажу, що я робила все, що могла. А головне — я показала на чиїй я стороні".💙💛 Будь, як мураха. Зараз кожен з нас робить свій маленький внесок у боротьбу з ворогом, наближаючи перемогу💙💛 Продовжуємо підтримувати проєкт "Хліб - наше життя". Вчора, у День Вишиванки, ми знову відправили гуманітарну допомогу на схід України. Туди поїхала смачна і запашна випічка, майстерно приготовлена з любов’ю нашими ґаздинями-волонтерками, а разом з нею, і тепло сердець та вдячність нашим воїнам за мужність, стійкість, патріотизм і цілодобовий захист східних кордонів.







28.04.2022 ОХОРОНА ПРАЦІ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ

Відповідно до наказу відділу освіти Новоселицької міської ради №48 «Про  вжиття необхідних заходів щодо створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти Новоселицької та Мамалигівської ТГ» та з нагоди   Всесвітнього Дня охорони праці, вчителем основ здоров’я  Боднарюк А.В.  були  проведені тематичні уроки з учнями 5-9 класів  та онлайн інструктажі  з питань охорони праці, пожежної безпеки. Інтерактивні вправи допомогли    здобувачам освіти пригадати  основні правила безпечної поведінки на дорозі, на дворі, вивчити ази самооборони.

Дані онлайн уроки сприяли   оволодінню  життєвими навичками безпечної для життя і здоров'я поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій, особливо зараз, у воєнний час. Адже, хто обізнаний – той попереджений та захищений!

28.01.2022 

 Враження від роботи в чудовій команді професіоналів по здійсненню інституційного аудиту ліцею №8 міста Чернівці лягли на аркуш такими віршованими рядками:                                                                          

Державна служба якості освіти – серйозна установа
Відбір експертів – справа нова.
Онлайн навчання, лекції, сертифікат –
Моєї праці - це черговий результат!
Я – експерт інституційного аудиту
І дуже хвилювалася, скажу Вам по секрету,
Бо для закладів це – вагоме випробування.
Достойно презентувати досвід, імідж і напрацювання.
Тож місія у мене не проста і почесна:
У формі спостереження враження донести.
Критерії, анкетування, інтерв'ю...
Для вчителів немов студентське дежавю.
Дистанційні уроки відкрили лаштунки
Онлайн спілкування, творчий політ думки.
Ключові компетентності, методи та форми
Важливо дотриматись санітарної норми.
Ще документацію вивчити відповідно номенклатури
Чи дотримано кількості робочих днів, структури?
Накази, освітня програма, стратегія, протоколи…
Вже думала, що буду ночувати в школі.
Та поряд з цим, це – досвід колосальний,
Етап в житті моєму розвивальний,
Нові знання, цікаве спілкування
І мотивація до професійного зростання!


 





25.01.2022  У новій почесній ролі експерта інституційного аудиту



Якісна освіта - основоположне право людини, суспільне благо й державна відповідальність. Інституційний аудит вивчає на скільки воно реалізується в кожній конкретній школі.
Сьогодні, 25 січня, комплексна зовнішня незалежна експертна перевірка освітньої діяльності стартувала у Чернівецькому ліцеї № 8 імені Тараса Григоровича Шевченка Чернівецької міської ради.
Забезпечення якісних освітніх послуг є одним із найбільш важливих і соціально чутливих завдань громади.
Інституційний аудит - можливість звірити годинники якості усіх зацікавлених і відповідальних осіб. Працюємо...



01.12.2021  

 1 грудня - День порозуміння з ВІЛ-інфікованими

Сьогодні поговоримо про СНІД –

Чуму, хворобу нашого часу.

Від неї лиш страждання,хвиля бід,

Тож проведемо тренінг у 10 класі….

Щорічно 1 грудня в усьому світі відзначають  День порозуміння з ВІЛ-інфікованими. У рамках  Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" сьогодні  вчителем біології та основ здоров’я Боднарюк А. В. був проведений  тренінг  у 10 класі  на тему «СНІД – загроза людству!». Головна  мета  тренінгу  – донесення до здобувачів освіти достовірної  інформації про ВІЛ та СНІД, поглиблення знань про способи передачі й профілактику захворювання, виховання бережливого і відповідального ставлення до свого здоров’я.

Вправи ”Згоден – не згоден», «Стіна (ризик високий, відсутній, низький)»  дали змогу ознайомитись з шляхами передачі ВІЛ. Учні  в групах «Вірус» та «Бацила» малювали модель профілактики ВІЛ-інфікуванню. Проведений  флешмоб  «Червону стрічку носять небайдужі». Сподіваюся, що проведення тренінгу допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість.

 «Про здоров’я дбаємо - принципи безпеки вивчаємо»

«Про здоров’я  дбаємо  - принципи безпеки вивчаємо» ...  Саме під таким гаслом пройшли ряд заходів, які провела вчитель основ здоров’я  Боднарюк А.В. у рамках тижня  знань з основ безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху.

У 5 класі   проведений урок основ здоров”я на тему  «Пожежна безпека».

У 6  класі відбувся   круглий стіл на тему «Безпека в побуті».

 

 «Пожежну безпеку  у громадських місцях» обговорили  здобувачі освіти  7 класу. 

Учні 8 класу переглянули   презентацію на тему  «Організація дорожнього руху». Тема «Сучасний комплекс проблем безпеки» була актуальною на уроці основ здоров”я у 9 класі.

 Дані заходи допомогли  сформувати в здобувачів освіти  свідоме ставлення до свого життя і здоров'я, оволодіти основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної для життя і здоров'я поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій.

29.11.2021   Курси НУШ

📣📣📣 «Гордо кажу: «Я – вчитель Нової української школи!» Готова до змін! На місці не стою ніколи!»
🔚 Позаду черговий тиждень навчання для вчителів за програмою «Реалізація Державного стандарту базової середньої освіти на засадах Концепції «Нова українська школа».


🔴 Педагоги настільки надихнулися новим досвідом, що їхні враження навіть вилилися в поетичні рядки. Ось який відгук залишила Аліна Василівна Боднарюк, слухачка курсів НУШ природничої освітньої галузі (група 11):
Знову вчуся…. Знову курси…. Курси НУШ: онлайн лекції, цікаві зустрічі очно… І знову на аркуш лягають віршовані рядки:
Вчимося знову, онлайн і в реальному часі,
Бо будемо впроваджувати НУШ у 5 класі!
Маємо бути ментором, коучем, тьютором,
Ще більше подружитися з комп”ютером.
«Ти- молодець!» - казати кожній дитині
Завтра, на кожному уроці і нині,
Бо сучасні діти – особливі, покоління Z:
Мислення кліпкове, гаджет, «на пальцях інтернет».
Державний стандарт, навчальна модельна програма…
Ти і психолог, і вчитель, і друга мама.
Як робити оцінювання формувальне?
Ще використовувати карти ментальні?!
І про траєкторію розвитку слід не забути,
Бо у тренді освітянських реформ маю бути!!!
Конкретні очікувані результати чи реальні?
Інтерактивні вправи розвивальні і навчальні…
Критерії: досяжні, вимірювальні і конкретні...
Дитина, її успіх завжди у центрі!
Я все зможу! У мене вийде все!
Бо моє учительське серце доброту несе
Гордо кажу: «Я – вчитель нової української школи!»
Готова до змін!!На місці не стою ніколи!!





06.09.2021 Приємні спогади...

https://www.facebook.com/stories/?card_id=UzpfSVNDOjE4MzEwMjE0MDM3ODI0Mw%3D%3D&throwback_card_id=1675662406126787


Шановні батьки випускників 2021 року! Дорогі мої, такі вже дорослі діти! Сьогодні від Вас отримала дорогий серцю подарунок- шкільний альбом.Щиро від душі хочу подякувати Вам за повагу. Неповторні фотографії нагадали мені чудові миті шкільного життя, які ми провели разом. Сумую та завжди буду Вас пам'ятати ....Але всьому є свій початок і закінчення....Ви, немов пташенята, які за законами природи покинули батьківське гніздо....Впевнено ідіть до своєї мети, як я Вас вчила!
Пам'ятайте найкращі уроки, які були у Вас школі,


01.09.2021 День знань 2021 

🔔 Учительська доля – це школа і діти,
Колись сумувати, колись і радіти.
Натхнення і пошук, дзвінок і уроки,
До вдосконалення непервні кроки. Постійно у курсі реформ маєш бути
Про особистість тут слід не забути.
Без відліку часу це праця постійна,
Це діти й батьки й професійне сумління.
Ти вчиш, але постійно вчишся і сама,
Для вдосконалення і росту меж нема.
Постійно віддаєш частинку серця,
Усе побачиш у очах-озерцях.
Ось 1 вересня та раптом кінець травня,
Але за проміжком оцим – робота і старання.
Ти твориш і формуєш особистість,
«Нанизуєш знання», як перли на намисто...🔔.(Мій авторський вірш)


07.04.202
 - Всесвітній день здоров"я

Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7 квітня в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я. Глобальною ідеєю сьогоднішнього дня  є пропаганда здорового способу життя. Побажання доброго здоров’я вже давно стало традицією. Але особливо важливим воно стає під час пандемії коронавірусу.  

Профілактика хвороб та увага до  власного здоров’я ‒ це базові складові життя людини, це основні поняття, на які звертала увагу вчитель основ здоров"я Боднарюк А.В. під час проведення тематичних уроків здоров'я у 5,7,8,9 класах на тему "Здоров'я  - найбільший скарб людини". Дані уроки були проведені в рамках тижня здоров'я «В здоровому тілі – здоровий дух».

 

Мета  уроків – привернути увагу здобувачів освіти  до проблеми збереження  здоров’я, необхідності профілактики захворювань та мотивації здорового способу життя; поглибити в учнів знання про власне здоров’я, фізичний розвиток,  безпечну поведінку, фізичну культуру особистості, взаємозв’язок організму людини з навколишнім природним середовищем;  формувати в учнів знання про здоровий і безпечний спосіб життя, фізичну культуру;удосконалити життєво необхідні уміння та навички, вміння використовувати їх у а повсякденній діяльності.

Будьте здорові і дбайте про своє здоров’я і здоров’я своїх близьких кожен день, адже це запорука щасливого життя!

02.04.2021 Заключне засідання атестаційної комісії ІІ рівня

Мала велику честь бути в складі атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти Новоселицької міської ради. Після заключного засідання на аркуш лягли віршовані рядки:

З самого ранку прокинулась під спів півня,
Адже сьогодні заключне засідання атестаційної комісії ІІ рівня!
Я дуже хвилювалась та переживала,
"Все буде добре!" - не раз собі казала...
Почесна місія у кожного з нас -
Підтримати й атестувати у черговий час,
Бо всі педагоги багато працювали,
Творили, навчали, мотивували...
Тож категорії й звання справедливо заслужили
І це результат не однієї днини.
Я дякую за таку велику честь працювати разом з вами,
Бо позитив та щирість панувала нині між нами
Здоров"я, натхнення та творчих здобутків,
Поваги та шани від колег та учнів!



 31.03.2021 Всеукраїнський конкурс дослідницько- експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник»

31 березня 2021 року був проведений  обласний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько- експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник".

». 

 

Завданнями конкрсу є: виявлення та підтримка учнів, які мають здібності до науково-дослідницької діяльності в галузі природознавства; формування в учнів пізнавальних інтересів, первинних екологічних знань; залучення учнів до природоохоронної діяльності; сворення умов для творчої самореалізації учнів; виявлення та підтримка учнів, які мають здібності до науково-дослідницької діяльності в галузі природознавства. Проявити свої творчі здібності у даному конкурсі мав змогу учень 5 класу Кожокар Максим ( керівник  - вчитель біології, природознавства та основ здоров"я Боднарюк А.В.).

Була представлена робота на тему: «Дослідження впливу домашніх тварин на самопочуття та емоційний стан людини».

 Актуальність роботи полягає у дослідженні впливу кішки на самопочуття та емоційний стан людини. Мета роботи: дослідити вплив кота  Сімби на нормалізацію пульсу, тиску та на зменшення головного болю, довести  позитивний вплив котів на самопочуття та емоційний стан людини.

Той, хто має вдома тварин, мабуть, не раз помічав їхню здатність лікувати людину. Ця властивість котів, собак, коней, птахів відома ще з часів Гіппократа і все активніше підтверджується дослідженнями сучасної медицини. Кіт відчуває наближення хвороби людини і намагається попередити про неї. Кішка лишається маленькою загадкою, що живе поряд з людиною кілька тисячоліть. Сьогодні на конкрсі Максим спробував знайти деякі цікаві відгадки, що стосуються кішок.  при підготовці роботи були проведені дослідження впливу домашньої  улюблениці на нормалізацію артеріального тиску, бо як відомо господарі котів або собак мають рівніший пульс та стабільний тиск. 

 

Дослідження підтвердило  позитивний вплив кішки на самопочуття та емоційний стан людини. «Кішкотерапія» – приємне та корисне лікування без побічних ефектів, як шуткують спеціалісти. 

На підставі оцінювання виступів та наданих матеріалів журі підвело підсумки обласного етапу конкурсу і звернулося до Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації визнати переможцем Кожокаря Максима  за здобуте ІІІ  місце в  номінації «Охорона здоров"я». Вітаємо, Максима та  дякуємо  за любов до природи, науки, завзятість, наполегливість, віру у себе і бажаємо подальших успіхів і натхненних перемог!

 

30.03.2021 Участь у онлайн-семінарі на тему: Особливості проведення інституційного аудиту, система оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність педагогічних працівників.

Із  педагогічними працівниками, які долучилися до зустрічі, організованою Відділом освіти Новоселицької міської ради спільно із Управлінням ДСЯО в Чернівецькій області ЗЗСО працювала Інна Черкез, заступник начальника відділу інституційного аудиту Управління державної служби якості освіти у Чернівецькій області. 



  Основна тематика зустрічі - особливості проведення інституційного аудиту, система оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність педагогічних працівників. 

19.03.2021     Участь у вебінарі "Розвиток критичного мислення учасників освітнього процесу засобами проєктного навчання"

    Дистанційне навчання - найкращий час для підвищення фахового рівня, для самовдосконалення. Вебінари покликані саме для цього...Під час вебінару, в якому  я  взяла участь розкрито  можливості вдосконалення навичок критичного мислення дітей та дорослих завдяки їхній участі у проєктній діяльності.Розвиток критичного мислення (як і мислення загалом) є дійсно трендом сучасності. Адже до Декартівського «Я мислю, отже існую» неодмінно має додаватися «Я мислю, отже володію власним життям». 

Зміст:

Критичне мислення: суть, особливості формування та розвитку.
Розвиток критичного мислення у школі: засади та механізми.
Використання елементів проєктного навчання для розвитку критичного мислення учасників освітнього процесу.
Аналіз та обговорення зразків навчальних проєктів із теми.

Автор вебінару: Немченко Віктор редактор та автор статей журналу освітнього проекту «На Урок», учитель історії, автор навчальних проєктів, організатор вебінарів.
 Учасники вебінару поглибили знання про місце критичного мислення в житті сучасної людини, розглянули принципи та механізми його розвитку в школярів, а також отримали поради щодо ефективного використання елементів проєктної діяльності для вдосконалення навичок критичного мислення дітей та дорослих.
Підтвердженням успішного проходження тестування є свідоцтво:

     19.03.2021 Підсум ки VIII Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок» (Зима 2021)

Ніщо  в цьому світі не залишається без НАГОРОДИ, тим більше у тому випадку,   коли учні  докладають багато зусиль…Тяга до пізнання, ініціатива і наполегливість має обов'язково винагороджуватися! Горжуся і вітаю своїх вихованців!!

Вітаю   учнів 5-11 класів, які нагороджені за перемоги у олімпіаді з:

☺ основ  здоров'я: 5 клас: Білоус Іванну, Білоус Юліану, Кожокаря Максима - Дипломами ІІ ступеня; Гавку Юлію - Сертифікатом  учасника.

☺ біології: 6 клас: Кожухаря Максима, Топорівського Івана - Дипломами І ступеня, Пашківського Анатолія - Дипломом ІІ ступеня, Макаренко Кароліну - Дипломом ІІІ ступеня; Коляско Олександра -  Сертифікатом  учасника;

- 7 клас: Стрелецького  Олександа - Дипломом І ступеня та Вороновську Валерію -  Сертифікатом  учасника;

- 8 клас: Боднарюк Анастасію – Дипломом  ІІ ступеня, Цурцумана Микиту -  Дипломом ІІІ ступеня;

- 9 клас: Захарюк Марину, Катеринчук Софію Ротар Валерію, Формос Святославу, Цурцуман Олександру - Сертифікатами  учасника;

-10 клас: Віщака Андрія, Житарюк Маріну - Сертифікатами  учасника;

- 11 клас: Білоус Інну - Сертифікатом учасника.

04 грудня 2020 Інтернет-олімпіади , конкурси – чудовий навчальний інструмент під час дистанційного навчання


Що спадає на думку, коли ми чуємо слово «Олімпіада»? Афіни (і не тільки!), олімпійський вогонь, спортсмени, золоті медалі… Але будь-яка причетна до школи людина знає, що олімпіади, конкурси – це ще й інтелектуальні шкільні змагання.

Життя внесло свої корективи в умови проведення очних олімпіад та конкурсів …. Але проявити свої знання в умовах адаптивного  карантину  та дистанційного навчання учні НВК мали змогу, прийнявши участь у Всеукраїнських інтернет-олімпіадах «На урок» (Осінь 2020) та Всеукраїнських інтернет-конкурсах. Це цікавий інтерактив для здобувачів освіти та зручний інструмент контролю знань для вчителя, новий формат змагання для учнів, завдяки якому вони можуть проявити себе. А ще це унікальне поєднання тренду ІКТ технологій, духу змагання та потреби у перевірці якості освіти. Участь могли взяти всі охочі, незалежно від рівня знань та місця проживання. Здобувачі освіти нашого НВК були активними учасниками інтелектуальних змагань і здобули багато перемог. Ми пишаємося результатами !

Вітаємо учня 5  класу  Кожохаря Максим, який   нагороджений Дипломом ІІІ ступеня у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з основ здоров’я ( Вчитель – Боднарюк А.В.)

Вітаємо учнів 6  класу:

- Кожухар Максим  нагороджений Дипломом І ступеня у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з біології ( Вчитель – Боднарюк А.В.)

- Коляско  Олександр  нагороджений Дипломом ІІІ ступеня у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з біології ( Вчитель – Боднарюк А.В.)

- Макаренко Кароліна нагороджена Дипломом ІІ ступеня у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з біології ( Вчитель – Боднарюк А.В.)



- Стрелецького Олександра  отримав  Сертифікат за участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з біології (Вчитель – Боднарюк А.В.).

Вороновська Валеріяотримала Сертифікати за участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з біології (Вчитель – Боднарюк А.В.) 

Вітаємо учнів 8 класу:

- Боднарюк Анастасія нагороджена Дипломом ІІ ступеня у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з біології ( Вчитель – Боднарюк А.В.),





- Цурцуман Микита   нагороджений  Дипломом ІІІ ступеня у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з біології ( Вчитель – Боднарюк А.В.).

- Топорівська  Анна-Марія  отримала Сертифікати за участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з біології (Вчитель – Боднарюк А.В.) 


Вітаємо учнів 9 класу:

- Ротар Валерія  нагороджена Диплом І ступеня у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з біології 

- Захарюк Марина    нагороджена Дипломом ІІІ ступеня у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з біології ( Вчитель – Боднарюк А.В.).

- Катеринчук Софія  нагороджена Дипломом  ІІІ ступеня у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з біології ( Вчитель – Боднарюк А.В.).

- Формос Святослава нагороджена Дипломом  ІІІ ступеня у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з біології ( Вчитель – Боднарюк А.В.).

Вітаємо учнів 10 класу:

 -Віщак Андрій  нагороджений Дипломом ІІ ступеня у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з біології ( Вчитель – Боднарюк А.В.)

- Житарюк  Маріна    нагороджена  Диплом ІІ ступеня у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з біології ( Вчитель – Боднарюк А.В.)

Учениця 11 класу Білоус Інна отримала Сертифікат за участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з біології (Вчитель – Боднарюк А.В.)

Ми гордимося нашими учнями! Молодці! Бажаємо подальших успіхів та перемог!

Дані  результати свідчать про високий рівень мотивації та зацікавленості учнів НВК, а також про глобальну діджиталізацію освіти, адже олімпіади та конкурси  проходили в онлайн-форматі.


01.12.2020«Вбережімо себе від ВІЛ/СНІДУ!»

СНІД - це страшна хвороба,

Давайте боротися люди,

Скажемо разом дружно:

"Цьому ніколи не бути!"…

Щорічно 1 грудня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом і толерантності із ВІЛ-інфікованими. У рамках  Всеукраїнської акції"16 днів проти насильства" 1 грудня вчителем біології та основ здоров’я Боднарюк А.В. були проведені інтегровані уроки  на тему «Вбережімо себе від ВІЛ/СНІДУ!». Головна  мета заходу – донесення до здобувачів освіти достовірної  інформації про ВІЛ та СНІД, поглиблення знань про способи передачі й профілактику захворювання, виховання бережливого і відповідального ставлення до свого здоров’я.

Вправа ”Міфи  і  факти  про  ВІЛ/СНІД” дала змогу ознайомитись з шляхами передачі ВІЛ.

Учні НВК долучилися до конкурсу малюнків «Ми проти ВІЛ/СНІДу!»

Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю…

01.09.2020      Перше вересня - дистанційно, як воно було...

 


Запахло село – хризантемами зранку,
І пахнуть вони – від зорі й до смерканку.
Бордові, рожеві, лілові та білі –
Цвітуть хризантеми, квіти осінні.

Запишнились чорнобривці, майори розквітли,

Вони, ніби діти сьогодні - привітні.

Всміхаються школі, радіють,що в класі.

Може  вони і є учні  наші? 

      Учнів сьогодні не було у школі, але їхня присутність відчувалася всюди. У кожному класі гомоніли юрбою. Раділи, що зустрілися  онлайн між собою. Ще більше хвилювалися педагоги, ретельно готувалися до цієї  зустрічі. Чекали з нетерпінням і ось ця мить довгоджданна настала...






Срібний дзвоник кличе в літо!


В ласкавому травневому повітрі

Бузковий запах ллється і бринить.

І для всіх в онлайн-режимі,

Останній дзвоник продзвенить.

Промайнув іще один навчальний рік. Настала хвилююча мить свята Останнього дзвоника. І для учнів, і для вчителів це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити.

🎈🎀 Як грім серед ясного неба ⚡– Дистанційне навчання🖥!!! Сказали – треба 👩‍💻!!!
Та ми не чарівники🧚‍♀️, ми тільки вчимося🌞
Бажання + праця…. Все у нас вдалося👍!!
Онлайн уроки, віртуальне спілкування👩‍💻🖥,
Багато сили 🏋️‍♀️, і емоцій, і старання.
А нині свято – Дзвоник вже Останній🔔
Уперше у житті він також віртуальний🎈🎀.
Тож, хочеться усіх сьогодні привітати
І традиційно всім здоров’я побажати,🤗
А ще гармоні в душі і злагоди, добробуту в сім”ї👨‍👩‍👧‍👧!
Обов”язково – оптимізму і тільки позитиву🤗🤩,
Адже життя – одне, воно є справжнім дивом💝💖!!!
(вірш приснився мені напередодні свята)



З Днем вишиванки!

Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки. Цьогоріч свято припадає на 21 травня, присвячується українській родині та родоводуВишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті.



Учні, вчителі, батьки Слобідського НВК  з великим задоволенням долучилися до онлайн-марафону  «Моя вишиванка – душа України  і зірка яскрава моєї родини.

Колектив Слобідського НВК щиро вітає усіх з чудовим святом - Днем вишиванки!

Бажаємо міцного здоров’я, щастя, миру та злагоди в ваших домівках та серцях.

Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна і її символи!.



13.04.2020.Дистанційне навчання вчителів


Для ЕФЕКТИВНОГО МОТИВУЮЧОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ немає відстаней!!!

Вчителі НВК  в період карантину не припиняють ВЧИТИСЯ. Так, сьогодні, 13 квітня 2020 р. 0 12.00, педагоги  пройшли навчання на вебінарі з теми«Ознайомлення з основними складовими системи. Переваги роботи для закладу освіти. Актуальні модулі (електронні щоденники NZ.UA, електронна реєстрація в закладі освіти)» щодо  запровадження можливостей публічного освітнього порталу  NZ.UA.

Сьогодення вимагає нових підходів і ми робимо упевнені кроки у цьому напрямку. Вчимося працювати по новому!

Під час вебінару свіжа інформація завжди з’єднується з тією, що «живе» в нашій пам’яті. І тоді ми на неї дивимося іншими очима, під іншим кутом зору.

Вебінари  - це можливість пробувати та відчувати нове! У наших руках - нові інструменти професійного навчання та зростання.




06.04.2020  вебінар "Як налагодити ефективне онлайн-навчання та покращити комунікацію з учнями в умовах карантину"


Під час карантину вчаться не тільки учні. Для ефективної мотивуючої комунікації немає відстаней!!! Підтвердженням цих слів є участь у цікавому вебінарі на освітній плантформі "На урок".Я дізналася про те, які переваги має онлайн-навчання, як можна використати умови карантину для переходу на новий професійний рівень викладання.

План вебінару: 
  1. Короткий огляд онлайн-ресурсів, які можна застосовувати для дистанційного навчання.
  2. Особливості та складнощі дистанційного навчання;
    2.1. Як методично організувати навчальний процес?
    2.2. Як утримати увагу дітей?
    2.3. Як автоматизувати навчальний процес?
    2.4. Які труднощі виникають на етапі імплементації онлайн-навчання та як їх подолати?
  3. Необхідність тристоронньої комунікації (вчителі – діти – батьки) та інструменти для її налагодження

Курси підвищення кваліфікації в період з 30.03.2020 по 24.04.2020 за онлайн-дистанційною формою навчання

Щоб побачити щоось нове, необхідно зробити щось нове.....
Я, як і інші вчителі, осягаю нові дистанційні методики у зв"язку з карантином.Онлайн-курси підвищення  кваліфікації - це можливість пробувати та відчувати нове! У наших руках - нові інструменти професійного навчання.

Онлайн-лекція  на тему:" Використання хмарних технологій під час викладання природничих дисциплін" у програмі  Zoom. 





Перша Всеукраїнська різдвяна педагогічна конференція у місті Львові

Древні єгиптяни вірили, що перед воротами раю запитують про дві речі: Чи знайшли Ви радість в житті? А Ваше життя принесло радість іншим?..
Неймовірну "порцію" радості, позитиву і натхнення  я отримала від участі у Першій Всеукраїнськой різдвяній педагогічній конференцї у місті Львові на тему:«Українська школа в умовах гострих викликів ХХІ ст.: сталий клімат – духовний  гуманізм»
Лейтмотивом конференції стали слова Ш. Амонашвілі: «Скажімо Слово про Школу, яка є:  вогнищем духовності і моральності,  майстернею людяності, законодавицею якості життя,   дарителькою   Світла і могутності знань, берегинею культури і мови, сіячкою духовного і доброго. Провідна ідея конференції: «Наша праця – формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставити» (В. Сухомлинський)

Якщо ти СЯЄШ, то ти притягуєш таких же СВІТЛИХ Людей...Саме таких творчих, креативних педагогів   всієї України, Львів гостинно зустрів  7-9 лютого.
9 орієнтовно-практичних екскурсій школами Львова, 8 панельних дискусій, 6 творчих лабораторій, 10 майстер-класів/тренінгі, спілкування з колегами - неначе ковток свіжого повітря, перезавантаження, поштовх до розвитку та вдосконалення. Адже теми які обговорювались є дуже актуальні сьогодні:«Малокомплектні школи: закрити не можна залишити»,«Учитель і технологія: хто кого?»,«Здорова школа – здорова нація»,«Школа В. Сухомлинського: право на життя чи забуття?»,«Кадрова політика автономної школи:  сучасні виклики та перспективи розвитку»,«Академічна доброчесність: міфічна концепція чи дієвий інструмент забезпечення якості освіти»,«Соціальний захист педагога: вижити можна, жити – ні?»,«Міфи і реалії сучасного виховання».

Другий день Першої Всеукраїнської різдвяної конференції розпочався гучно.Створював настрій на цілий день дитячий духовий оркестр с. Пикуловичі Львівської області.
Родзинкою конференції був виступ заступницi мiнiстерки оcвiти України пані Любомири Мандзiй щодо професiйного розвитку вчителя, освiтнiх субвенцiй та багато чого цiкавого. Новини з перший вуст - це справді круто!
Атмосфера панувала різдвяна, з ароматом львівської кави, а ще - запаленні очі, щирі посмішки, теплі обійми, крилаті ідеї, магія синергії або як чарівно сказала організаторка цього дійства пані ВАЛЕНТИНА МАТЯШУК: "РІЗДВО ДУШІ".
Вогник гуманної педагогіки, запалений від великого Сонця, яке осяяло на конференції , засвітився і в нашому НВК. 
 І нехай ідеї гуманної педагогіки живуть та спонукають кожного бути добрими та розвиватись!

Педагогічна НЕконференція  

НЕконференція - це творчий звіт,
Це  сходинка  до  професійного  зростання,
Це  крок  вперед, майстерності  політ,
З  колегами  цікаве  спілкування.
НЕконферекція - педагогічне свято
Майстерності, таланту і краси.
Вона показала, чого ми варті
І що ми зможем дітям понести!
            А.В.Боднарюк
03 січня 2020 року з метою популяризації перспективного педагогічного досвіду та фахових здобутків розпочала роботу І НЕконференція педагогічних працівників закладів освіти Новоселицької та Мамалигівської ОТГ з теми "Професійна компетентність педагога як показник його особистісного розвитку та запорука успішного навчання учнів". Вчитель біології НВК Боднарюк Аліна Василівна представила свій творчий педагогічний портрет та персональний предметний  блог під час роботи в секції біолого-екологічного напряму 09 січня 2020 року.
Світлина від Viddilosvitu Novotg.
На НЕконференції я сьогодні росту, зростаю,
Роблю вагомий крок вперед.
Інакшене можна- це точно я знаю,
Це поступальний у житті момент!
https://www.facebook.com/viddilosvitu.novotg/videos/117603879753167/

У складі журі ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології 2019

Юні біологи закладів освіти Новоселицької та Мамалигівської ОТГ взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з біології, яка проходила в Новоселицькіц ЗОШ №3 30 листопада 2019 року.

О 9:40 відбулося урочисте відкриття олімпіади.  Руснак А.І. звернулася до учасників зі словами настанови і побажала всім успіхів.




Академічна доброчесність – запорука підвищення якості освіти у школі
Одного разу група випускників престижного вишу, які зробили чудову кар’єру, прийшли в гості до свого викладача-професора. Запропонувавши своїм гостям каву, професор пішов на кухню і повернувся з кавником і підносом, заставленим різними чашками: порцеляновими, скляними, пластиковими, кришталевими. Одні були прості, інші дорогі.
Коли випускники розібрали чашки, професор сказав:
– Зверніть увагу, що всі красиві чашки розібрали, тоді як прості і дешеві залишилися. І хоча це нормально для всіх – хотіти тільки кращого для себе, якіснішого… Зрозумійте, що чашка сама по собі не робить каву кращою. Найчастіше вона просто дорожча, але іноді навіть приховує те, що ми п’ємо. Насправді, все, що ви хотіли, була просто кава, а не чашка.
А тепер подумайте: життя – це кава, а навчання, робота, гроші, положення – це чашки. Це всього лише інструменти для підтримки і змісту Життя. Іноді, концентруючись лише на чашці, ми забуваємо насолодитися смаком самої кави.. І те, яку чашку ми маємо і  визначає якість нашого Життя.
А від чого залежить якість освіти? Сьогодні разом з вами ми маємо дати відповідь на це актуальне  питання, адже головне завдання сучасної школи - надання якісних освітніх послуг.
Англійський письменник Редьярд Кіплінг писав: «Освіта - найвеличніше з усіх земних благ, але тільки тоді, коли вона найвищої якості. Інакше вона абсолютно даремна».
Запровадження внутрішньої системи забезпечення якості – стратегічне завдання НВК, яке допоможе поліпшити загальну       дієвість та забезпечити міцну основу для ініціатив та сталого розвитку.

Нині Україна робить впевнені кроки до розбудови системи забезпечення якості освіти, щоб гарантувати високий рівень якості навчання та виховання у школі.

    З чіткими орієнтирами до сталого успіху: академічна доброчесність як запорука якісної освіти

Слобідські школярі на Науковому пікніку

Наука цікава, наука таємнича, наука може дивувати і захоплювати, пояснювати і заплутувати ще більше. І нехай ви не прагнете виростити з вашої дитини нового Ейнштейна або Коперника, але навчитися вчитися - одна з основних задач для сучасних дітей. Адже здатність і бажання до саморозвитку можна прищепити. Головне підібрати правильні інструменти і мотивацію.
                                          
 Саме для того, щоб посприяти мотивації здобувачів освіти  вчитися 22 вересня о 12.00 годині на Соборній площі міста Чернівці учні Слобідського НВК відвідали  ІІІ Науковий пікнік з Ніколою Тесла.  Метою проекту є популяризація наук – математики, фізики, хімії, біології, історії, екології,  ІТ-технологій, психології, медицини, географії шляхом участі у підготовлених експериментах в рамках наукових пікніків. Це  – цікавий захід, де молоді і зовсім юні спеціалісти, науковці, ентузіасти ділилися своїми знаннями з оточуючими.



Атестація -2019 - крок до творчого самовдосконалення



21 березня 2019 року відбулося заключне засідання атестаційної комісії НВК, присвячене праці колег, які крок за кроком йшли до головної події  - атестації. Значення атестації величезне. Вона підвищує статус педагогічної професії, стимулює діяльність  учителя до поповнення свого досвіду, це підсумок професійної майстерності вчителя, демонстрація найкращих професійних умінь. 


Учні НВК привітали  з успішним проходженням атестації.
    Участь у роботі круглого столу





24 січня 2019 року на базі Новоселицької гімназії відбулося засідання круглого столу вчителів хімії та біології, на якому розглядалася тема «Міжпредметні зв’язки – як засіб різнобічного підходу до вивчення природничих наук». Теоретичний модуль представила методист з природничих дисциплін РМК Ольга Волкова. Вона ознайомила присутніх з теоретичними основами інтердисциплінарних зв’язків: суттю інтердисциплінарних зв’язків, функціями, класифікацією, основними етапами реалізації інтердисциплінарних зв’язків, напрямками реалізації інтердисциплінарних зв’язків в освітньому процесі, проблемами застосування інтердисциплінарних зв’язків.Після насиченого теоретичного блоку вчителі хімії та біології Новоселицького району та ОТГ мали можливість на практиці закріпити почуте, розробляючи тематику інтегрованих, бінарних уроків та позакласних заходів.Під час обговорення педагоги прийшли до висновку, що природничі дисципліни прекрасно інтегруються майже з усіма іншими науками. Хіміки й біологи Новоселицького району та ОТГ зазначили, що систематичне фрагментарне застосування міжпредметних зв’язків на уроках природничого циклу приведе до успішного формування компетентнісного бачення й розуміння життя в учнів. Завдяки такому підходу до викладання хімії й біології учні зможуть застосувати здобуті знання в реальному житті.Завершилося засідання круглого столу висловлюванням подяки за змістовну, повчальну та цікаву інформацію, яку отримали педагоги на даному заході.


У складі журі IІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології  2018


10 листопада 2018 року на базі Новоселицької гімназії відбувається II етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. О 9:40 відбулося урочисте відкриття олімпіади, яке проведено головою журі А.В. Довганюк – провідним спеціалістом Відділу освіти РДА. Анжела Василівна звернулася до учасників зі словами настанови і побажала всім успіхів.

У складі журі районного збору юних аграрників садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів, юних екологів

11 жовтня 2019 року  на базі Новоселицької гімназії був проведений районний збір юних аграрників садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів, юних екологів. Основними завданнями збору є залучення учнівської молоді до активного процесу навчання, самоосвіти; поглиблення змісту роботи на шкільних навчально-дослідних земельних ділянках, теплицях, мікрофермах, живих кутках; сприяння розвитку дослідницької, експериментальної та практичної роботи в школах і позашкільних навчальних закладах області; виявлення та розповсюдження кращого досвіду, традицій, підготовка учнівської молоді до навчання у вищих учбових закладах. Оцінювали науково-дослідницькі роботи вчителі біології, хімії та екології вищої кваліфікаційної категорії.Методист з природничих дисциплін Ольга Волкова привітала учасників і педагогів та побажала успішного захисту, наснаги на майбутні дослідження і практичну роботу.Журі уважно вислухало дітей, надало консультації по плануванню, методиках проведення науково-дослідницької роботи, а також звернуло увагу присутніх на те, що старанна праця учнів у трудових об’єднаннях неабияк сприяє отриманню високих результатів.

Участь у навчально- методичному семінарі "Компетентнісний підхід та соціалізація особистості в умовах Нової української школи"
19 квітня 2018 року на базі Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки відбувся обласний інструктивно-методичний семінар-нарада «Компетентнісний підхід та соціалізація особистості в умовах Нової української школи» для методистів, керівників методичних об’єднань, учителів української мови та літератури, зарубіжної літератури, біології Чернівецької області. Мета семінару – розв’язання комплексу завдань щодо підготовки вчителів до здійснення діяльності у форматі Нової української школи, пошуки шляхів підвищення результатів ЗНО, формування гуманістичного світогляду учня як самодостатньої особистості, європейця й патріота. Інструктивно-методичний семінар відбувся за участю Ю.О.Морщавки, директора Творчого об’єднання «Соняшник»; Р.В.Шаламова, директора з науково-методичної роботи Творчого об’єднання «Соняшник», кандидата біологічних наук, заслуженого учителя України, голови методичної комісії Міжнародної природознавчої гри «Геліантус»; І.О.Помазана, завідувача кафедри українознавства Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія», кандидата філологічних наук, доцента, голови методичної комісії Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»; Ю.І.Ковбасенка, завідувача кафедри світової літератури Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, професора, президента Української асоціації викладачів зарубіжної літератури, голови методичної комісії Міжнародної гри зі світової літератури «Sunflower». На заході були присутні Г.І.Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат педагогічних наук; Є.Д.Квітень, завідувач НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО; Л.І.Іванова, Н.Ю.Свирланяк, І.В.Чорна, методисти ІППОЧО; С.І.Одайський, директор Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки, кандидат педагогічних наук. Відкрив семінар і виступив з вітальним словом Григорій Білянін: «Концепція Нової української школи репрезентує формулу школи, освіти й майбутнього – зробити кожний навчальний заклад успішним, а випускника – конкурентноспроможним. Освіта має відповідати всім запитам особистості, потребам держави й регіону, а також вимогам суспільства, яке динамічно розвивається». Про сучасну школу як простір для соціалізації творчої особистості розповіла Світлана Коженянко, презентуючи Кам’янську ЗОШ І-ІІІ ступенів Сторожинецького району.

Із особливою увагою усі учасники семінару слухали виступ Руслана Шаламова.На секційному занятті з біології Руслан Шаламов окреслив тему «Формування критичного мислення і ключових компетентностей на уроках біології в умовах переходу до Нової української школи».
У складі журі районного збору юних аграрників садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів, юних екологів




19.10.2017 року  відбувся районний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів, юних екологів  на базі Новоселицької гімназії. Номінація: «Садівництво», «Квітникарство», «Фітодизайн».
Члени журі:
-         Дисар Я.В. – вчитель біології, вчитель-методист Новоселицької гімназії
-         Боднарюк А.В. – вчитель біології, вчитель-методист Слобідського НВК
-         Крояло Г.М. – методист БДТ


Форум педагогів-новаторів області «Інноваційний освітній простір Чернівеччини»


19 квітня 2016 року з метою популяризації інноваційних педагогічних технологій і всебічного їх упровадження у педагогічну практику відбувся форум педагогів-новаторів області «Інноваційний освітній простір Чернівеччини».
Програма проведення форуму передбачала презентацію напрацювань педагогів-новаторів за п’ятьма напрямками:
- впровадження експериментально-дослідницької діяльності у навчально-виховний процес;
- використання інноваційних технологій навчання та виховання школярів;
- застосування інноваційних підходів у формуванні освітнього простору навчального закладу.
-  розвиток ініціативності та підприємливості учнів на уроках та в позаурочний час;
-  проектні технології у навчальному процесі.
У роботі форуму взяла участь вчитель біології НВК Боднарюк А.В., яка виступила з доповіддю «Активізація пізнавальної діяльності  учнів на уроках біології».

Обласні змагання юних біологів


24 вересня 2016 року  на базі Чернівецької гімназії №2, відбувся перший обласні турнір юних біологів. Учениця 11 класу Слобідського НВК Віщак Юліанна (керівник - вчитель біології  Боднарюк А.В.) була одним з учасників  команди "Discovery",  що представляла   Новоселицький район. 

На відміну від традиційної форми змагань – олімпіади, в якій змагання відбуваються між учасниками, турнір є командною грою, - повідомляє . Завдання для проведення турніру готувалися задовго до його початку. Команди разом з керівниками розв'язували запропоновані завдання та їх презентації. Безпосередньо на турнірі 13 команд з усіх районів Чернівецької області та м. Чернівці змагалися між собою у вмінні розв'язувати складні задачі біологічної тематики, доповідати своє рішення та відстоювати власну точку зору у науковій дискусії. По черзі команди виступали в ролі доповідача, опонента чи рецензента. Завданням доповідача було викласти власний варіант розв'язку задачі. Опонент оцінював прослухану доповідь, виявляв в ній позитивні та негативні сторони і вказував на помилки, якщо вони були. Завданням же рецензента було оцінювання роботи як доповідача так і опонента.
      Після напружених та цікавих чвертьфінальних змагань, команда «Discovery» змагалась у півфіналі і захистила честь району, здобувши почесне ІІІ місце.



V Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок» у Рівному

Освіта, що не вчить успішно жити
в сьогоднішньому світі, не має жодної цінності
Саме ці слова Роберта Кіосакі стали  девізом V Всеукраїнського фестивалю педагогічних ідей "Мій особистісно зорієнтований урок".  Сонячної осінньої днини зустрічало Рівне 15-16 жовтня ентузіастів особистісно зорієнтованого навчання: більше 180 науковців, методистів, керівників ЗНЗ, учителів та учнів, представників видавництв із 19 областей України і міста Києва. Чернівецьку область гідно представили  методист науково-методичного центру з координації діяльності РМК/ММК та менеджменту ІППО Чернівецької області Морочковська Лариса Анатоліївна, вчитель біології  Слобідського НВК Новоселицького району Боднарюк Аліна Василівна, вчитель початкових класів Стороженецького районного ліцею Ковальська Валентина Іванівна  та вчитель початкових класів Горішньошерівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Заставнівського району Козлова Інеса Романівна.         Захід ініційований Інститутом педагогіки НАПН України за підтримки Міністерства освіти і науки України, а проходив він на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та комунального закладу "Школа‐інтернат ІІ‐ІІІступенів "Рівненський обласний ліцей".  Проблемна тема фестивалю – "Учень у системі особистісно зорієнтованого і компетентнісного навчання" - обрана не випадково: учень сьогодні не хоче вчитися і кричить : "Ура!!!", коли чує, що не буде уроку. ОЗОНівці не хочуть, щоб їхні вихованці кричали від щастя, коли їм не дають того, по що вони прийшли в школу. Як і не приймають усталеного підходу: учень іде в школу, щоб його навчили. В системі ОЗОН учня не вчать – він учиться. Тут головним є самонавчання, саморозвиток, самовдосконалення.Над пошуками шляхів подолання відчуженості учня від навчання, забезпечення активної участі його у навчально-виховному процесі, визначенням ефективних методик і технологій упровадження ідей особистісно зорієнтованого навчання, подальших перспектив його реалізації працювали учасники фестивалю упродовж двох днів.Почався фестиваль громадськими слуханнями.. Разом зібралися учні, їхні батьки, науковці, методисти, вчителі, щоб обговорити ключове питання: "Школа готує до життя чи до іспитів?". Якщо думка учнів із приводу поставленої проблеми була ствердною, то батьки були більш критичними у висловлюваннях. Дискусія зі сцени перейшла до зали, в неї активно включилися вчителі, науковці, методисти. Всі сходилися на думці, що систему освіти потрібно реформувати в плані реального, а не формального розвантаження учня. Висловлювалися критичні зауваження щодо підготовки майбутніх учителів у вищій школі, зокрема щодо готовності їх до реалізації сучасних підходів до навчання, задекларованих у Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти, - особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного.Теоретичний аспект проблемної теми фестивалю  -"Учень у системі особистісно зорієнтованого і компетентнісного навчання" - обговорювався під час роботи ОЗОНівських студій:1.  Організація навчальної діяльності з урахуванням вікових та індивідуальних  психолого-фізіологічних особливостей школярів.
2.  Формування ключових і предметних компетентностей у процесі оволодіння предметним змістом навчального матеріалу. Створення й застосування компетентнісно зорієнтованих завдань.
3.  Інноваційні освітні технології (ноосферна та акмеосвіта, перевернене навчання та ін.).
Разом із науковцями, ми  вчителі окреслювали можливі шляхи розв’язання проблемної теми, укладали перелік адрес педагогічного досвіду подолання труднощів, виробляли поради учасникам фестивалю. Після завершення роботи напрацювання студій представлялися на Великій ОЗОНівській раді.Кульмінаційними моментами упродовж двох днів фестивалю були, звичайно, уроки, проведені вчителями Дніпропетровщини, Запоріжжя, Києва, Рівного, Новограда-Волинського. І науковців, і вчителів цікавило, як спрацюють (і чи спрацюють!) визначені ними під час студій технології, методи, прийоми навчання, чи спонукатимуть учнів учитися – здобувати не лише знання, а й уміти послуговуватися ними задля власного розвитку. Результати перевершили сподівання. Не вникаючи в подробиці аналізу занять, виокремлю головне: пізнавати нове вчилися разом; у товаристві вчителів учням було комфортно; педагоги не давали знання – вони турбувалися про майбутнє своїх вихованців.
Окреме слово про учнів і заклад, на базі якого проводилися показові уроки. Учасники фестивалю по-доброму заздрили і вчителям, які тут працюють, і дітям, для яких під умілим керівництвом директора ліцею, заслуженого вчителя України Наталії Володимирівни Сосюк  створені прекрасні умови. Позитивні емоції від естетики закладу доповнювалися захватом від технічного оснащення і переповнювалися захопленням від рівня підготовки учнів, доброти і щирості людей, які тут працюють.Виправдали себе на фестивалі коучинги та психологічні тренінги, під час яких ми мали змогу  оволодіти психологічними методиками налагодження комунікації з оточуючими і самим собою, саморегуляції, що дають змогу вибудувати гармонійне сприйняття світу, навчають виходити зі стресових ситуацій, відновлювати психологічні ресурси. Я мала честь відвідати коучинг «Перший тренажер успіху», який проводив Сергій Вячеславович Бугаєнко, випускник  інституту Норбекова. Головне, що я зрозуміла, що успіх залежить від кожного з нас, від позитивних думок, від позитивного налаштування. Учасники коучингу зрозуміли, що наші проблеми мають 3 причини:1.     Накопичення негативних станів, занижена самооцінка «Чи зможу я..?» .2.     Відсутність чітко сформульованих цілей. 3.     Лінь.
От коли я буду мати … будинок, машину – я буду щасливою. Ця установка  мати - робити – бути  не є правильною. Девізом життя має бути наступний меседж: бути – робити – мати.От тоді і прийде до вас успіх.Успіхом в учасників фестивалю користувалися підготовлені господарями плакати "Фестивальний паркан", "Соняшні побажання", "Плоди пізнання", на яких у ході роботи висловлювалися побажання, рефлексувалися емоції й почуття, ставилися запитання, вивішувалися фото після кожного з етапів роботи. Підводячи підсумки роботи, учасники заходу прийняли звернення до освітян України, методичних служб, управлінців, у якому висловили впевнення, що спільними зусиллями вчителів, науковців, управлінців, представників методичних служб, батьків і громадських діячів зможемо реалізувати освітянську мрію: побудувати школу майбутнього, у якій кожен учень відчуватиме свою потрібність, зможе зрозуміти себе і світ, визначити своє місце у світі, а вчитель буде йому мудрим помічником і наставником. 

Немає коментарів:

Дописати коментар