Новини


01.12.2023 

Тематичні уроки «ВІЛ/СНІД – виклик людині і людству»
У рамках  Всеукраїнської акції"16 днів проти насильства" 1 грудня вчителем біології та основ здоров’я Боднарюк А.В. були проведені тематичні  уроки  на тему «ВІЛ/СНІД – виклик людині і людству» та флешмоб «Червону стрічку носять небайдужі». Червона стрічка – символ Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, яка означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї». Прикріпивши стрічку до свого одягу, людина висловлює свою підтримку, співчуття та переживання тим, хто хворий.

«Інформаційний паркан», який був оформлений  містив достовірну  інформацію, доступну для підлітків про ВІЛ та СНІД, поглибив знань про способи передачі й профілактику ВІЛ інфікуванню.

Мета даних заходів -  інформування здобувачів освіти про шляхи інфікування, профілактичні методи запобігання ВІЛ/СНІДу, розвиток СНІДу в організмі та його лікування,  формування здоров’язберігаючої компетентності, виховання толерантного ставлення до ВІЛ+ людей, адже найкращий захист – це поінформованість.


10.11.2023 

"Безпека - понад усе"

Безпека життя  –  є найголовнішим  питанням сьогодення. З метою поглиблення  знань з безпеки життєдіяльності, у  рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та Тижня безпеки дорожнього руху 10 листопада вчителем біології та основ здоров’я  Боднарюк А.В. були проведені наступні заходи:

  • урок з предмету «Здоров’я, безпека, добробут» у 5 класі на тему «Правила для пішохода»;
  •  
  • уроки з основ здоров’я у 6 класах на тему «Безпека руху велосипедиста» ;
  •  

 

бесіда  «Безпека на дорозі» у 7 класі.

Також цього дня до гімназії завітали почесні гості. Пізнавальна зустріч учнів  5-9 класів  з інспектором ювенальної превенції ГУПОУНП в Чернівецькій області старшим лейтенантом поліції Гуцу Романом Дмитровичем та поліцейським офіцером Новоселицької ТГ Нікітоя Олексієм Олександровичем поглибила знання  школярів про правила дорожнього руху, відповідальність за свою поведінку.

01.03 - 10.03.2023 Курси підвищення кваліфікації вчителів біології при ІППОЧО .

Модуль 2:«Управління освітнім процесом викладання біології»
І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

Відповідно до наказу відділу освіти Новоселицької міської ради №01 від 02.01.2023 р. «Про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт серед учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань Новоселицької та Мамалигівської ТГ», 20 січня учні Слобідського ліцею мали змогу проявити свої творчі здібності та розвинути інтелектуальний потенціал. Відповідно до протоколів  журі переможцями стали:

- ІІ місце в номінації «Відділення хімії та біології, екології та аграрних наук» Топорівська Людмила, учениця 8 класу, керівник – вчитель біології Боднарюк А.В.08.12.2022 Регіональнийпедагогічний онлайн-практикум для вчителів 5-х класів

Відповідно до листа листа ІППОЧО від 06.12.2022   № 01-09/587 «Про проведення Регіональних педагогічних онлайн-практикумів для вчителів 5-х класів (за освітніми галузями)», 08 грудня 2022 року  взяла участь у роботі онлайн-практикумі природничої  освітньої галузі з теми «Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти у  5 класі НУШ». З даного питання виступила Чухненко П.С. – завідувач кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін ІППОЧО.


 
1 грудня 2022– День порозуміння та солідарності з ВІЛ-позитивними людьми

 У рамках  Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" вчителем біології та основ здоров’я Боднарюк А. В. був проведений тематичний онлайн урок для учнів 6-9,11 класів «ВІЛ/СНІД – виклик людині і людству». Головна  мета  уроку - донесення до здобувачів освіти достовірної  інформації про ВІЛ та СНІД, про шляхи зараження ВІЛ, а також шляхи, якими ВІЛ не передається; виховання в учнів відповідального ставлення до власного здоров'я, а також толерантного відношення до ВІЛ – інфікованих людей.

Урок-застереження сприяв виробленню поведінкових мотивацій до здорового способу життя, усвідомленню зв'язку між способом життя і ризиком інфікуватися, оволодінню достовірної інформації про ВІЛ/СНІД, про ситуації ризику. Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції.
12 -14.11.2022   Всеукраїнський форум "Психічне 
здоров'я молоді для України в умовах війни: досвід проєкту, можливості та виклики для реплікації» 

12-14 листопада в місті Чернівці на базі ІППОЧО «Відкритий простір» та турбота про психічне здоров'я поєднала учасників шести регіонів України для реалізації проєкту «Мental trek» та для генерування  ідей для подальшої реалізації, створення наступних кроків його впровадження. Учасницею форуму біла вчителька біології та основ здоров"я Боднарюк А.В.Три дні нових  знань, зустрічей, знайомств, три круті дні наповнили учасників форуму позитивом від спілкування, обміном досвідом та креативних  ідей. Відкритий простір – це демократичний  та творчий формат проведення дискусій у групах.

  

Учасники форуму мали можливість доторкнутися до історії Чернівців. Цьому сприяли прогулянки містом, незабутні екскурсії до ЧНУ, до музею та вистава у драматичному  театрі «Вікенд на трьох».

    

11.11. 2022 «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай!»

Ключовим словом сьогодення є «БЕЗПЕКА». Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Навчаючи учнів правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя. 

У рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та Тижня безпеки дорожнього руху 11 листопада вчителем біології та основ здоров’я  Боднарюк А.В. були проведені наступні заходи:

  • урок з предмету «Здоров’я, безпека, добробут» у 5 класі на тему «Правила для пішохода»;
  • круглий стіл,  гра знавців правил дорожнього руху «Наш друг – дорожній рух!» у 6 класі;
  • бесіда  «Безпека на дорозі» у 7 класі;
  • тематичні уроки з основ здоров’я у 8,9 класах на тему «Правила дорожнього руху».

Метою даних заходів  є формування в учасників освітнього процесу свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, узагальнення і удосконалення знань з безпеки дорожнього  руху.

14.10.2022 Тренінг «Mental Тrek» у Чернівцях

 12 -14 жовтня  у Чернівцях був проведений  тренінг для фасилітаторів з організації та проведення інтерактивної освітньої виставки «Mental Тrek».   Організатори – ГО «Альянс за громадянські права», Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області за підтримки Швейцарії.

  

За цей час учасники оволоділи базовими знаннями щодо теми «Mental health», розвинули комунікаційні навички, навчилися ефективно взаємодіяти з групами та, найголовніше, дбати про своє психічне здоров’я.

Серед учасників – звичайно я - вчителька біології та основ здоров’я ліцею – Боднарюк А.В.  Майбутні фасилітаторки  ознайомилися з технологією інтерактивної освітньої виставки «Mental Trek», а також навчилися працювати із станціями «Психічне здоров’я – це про всіх», «Мозок, душа і тіло – одне ціле», «Mental quest», «Булінг», «Коло допомоги», «Живи, дихай, відчувай».

Тренінг «Mental Тrek»  (вірш Боднарюк Аліни Василівни вчительки біології Слобідського ліцею Новоселицької місько ради Чернівецького району)

Вже традиційно цікаві події в житті

Лягають рядками у авторському вірші...

Бо від "Альянсу" на тренінгу я вчуся

День 1 -  фасилітаторкою бути не боюся!

Фасилітатори є вже в багатьох областях,

Нарешті "Mental Тrek" - у Чернівцях!!!

Це виставка освітня, інтерактивна ,

Потрібна, пізнавальна і дуже креативна!

Ми про психічне здоров'я будемо інформувати...

Його потрібно берегти, про нього треба дбати.

 Цікаві методи нам в цьому допоможуть,

А творчі педагоги - усе зможуть

Фасилітатор – трішки вчитель, трішки – тренер,

Із групою працює, він – справжній геній!

І не оцінює, а мотивує, він стресостійкий, він  - керує.

І ще гнучкий він і креативннй, ну і ззовні – дуже стильний!

День 2 – освітня виставка "Mental Тrek" у дії,

За цілий день навчання ми майже не присіли.

6 станцій старанно опрацювали,

Дискутували і поради ми давали.

Станція 1: «Психічне здоров’я – це для всіх» 

Це бути щасливим, це радість і сміх.

На 2 станції ми «Mental  quest" пройшли

На важливі питання відповіді знайшли.

«Пряничний чоловічок» на 3 станції чекає,

Про мозок, душу й тіло він розповідає.

А щоб навчитися вам боулінг подолати –

На станції 4 треба побувати!

Ще 5 станція чекає і руку допомоги протягає,

Бо віднайти ресурс , не кожен зможе –

Можливо зовнішнє коло допоможе.

Остання станція важлива нині – потрібна і дорослому й дитині,

«Живи і дихай, відчувай», про принципи самодопомоги  не забувай!

3,4.10.2022 Міжнародний урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин»

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 08.09.2022   № 4/2353-22 «Про проведення ІІІ Міжнародного уроку доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» та статті 6 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», за пропозицією   БО «БФ «Щаслива лапа», а також з метою покращення психологічного стану у здобувачів освіти  в час війни, зняття емоційної напруги, виховання гуманного ставлення до тварин, вчителем біології Боднарюк А.В. 3,4 жовтня 2022 року був проведений в онлайн форматі  ІІІ Міжнародний  урок доброти  у 5-9,11 класах,  присвячений Всесвітньому дню захисту тварин (відзначається 4 жовтня). 

Всесвітній день захисту  тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім'ї. В Україні цей день відзначається приблизно з 2000 року. Всесвітній День захисту тварин покликаний об’єднати зусилля людей у збереженні тваринного світу нашої планети та захистити права домашніх та безпритульних тварин.

v

 

 Учні ліцею  переконалися  у правдивості твердження «домашні тварини приносять щастя», бо, як засвідчують наукові дослідження, улюбленці сприяють виникненню відчуття загального добробуту, стаючи своєрідними ліками, що запобігають нездужанням і поганому настрою. А щасливі люди, зазвичай, здорові.

01.09.2022   День знань

День  знань - стравжнє  всенародне  свято  мудрості,  доброти  і  людяності.

Усі  шляхи  цього  дня  ведуть  до  школи.

Розпочинається  новий  навчальний  рік,  який  завжди  означає  відкриття  нової, 

осяйної  і часто  нелегкої  дороги - дороги  до знань,  до  нових  звершень.
Нехай дзвенить дзвіночок галасливий, 

Хай срібний голос чують звідусіль, 

Хай буде рік навчальний і мирний, і щасливий,

Для цього докладімо всі  зусиль!


18.08.2022  Виступ на засідання професійних спільнот педагогічних працівників в рамках серпневої конференції педагогічних працівників закладів освіти Новоселицької та Мамалигівської територіальних громад.

Незабаром стартує новий навчальний рік. Традиційно, перед самим його початком, відбуваються педагогічні конференції та предметні інструктивні й навчально-методичні наради із педагогічними працівниками, щодо підготовки до початку нового навчального року та особливостей організації освітнього процесу.. Мала честь виступати перед вчителями біології щодо організації освітнього процесу у новому навчальному році

27.05.2022  Свято останнього дзвоника!

Промайнув іще один навчальний рік. Настала хвилююча мить свята Останнього дзвоника. І для учнів, і для вчителів це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити. 
Тихе шкільне подвір’я, порожні коридори, класи… Війна в Україні змусила нас привчитися до нових реалій, забравши найцінніше в нашому житті – живе спілкування, зустрічі, прогулянки. Але ми впевнені, що війна мине, ми обов’язково переможемо, знову повернемося до своїх друзів, до школи. 

 20.05.2022  Освітянський фронт

“Коли хотіли спалити пророка Авраама, то одна маленька мураха набрала в рот води, прибігла до вогнища та виприснула на вогонь воду, надіючись потушити. Мураху запитали: "Ти надієшся загасити вогонь?" Мураха відповіла: якщо навіть я не загашу вогонь, то коли Бог запитає, що я робила, коли спалювали пророка, я скажу, що я робила все, що могла. А головне — я показала на чиїй я стороні".💙💛 Будь, як мураха. Зараз кожен з нас робить свій маленький внесок у боротьбу з ворогом, наближаючи перемогу💙💛 Продовжуємо підтримувати проєкт "Хліб - наше життя". Вчора, у День Вишиванки, ми знову відправили гуманітарну допомогу на схід України. Туди поїхала смачна і запашна випічка, майстерно приготовлена з любов’ю нашими ґаздинями-волонтерками, а разом з нею, і тепло сердець та вдячність нашим воїнам за мужність, стійкість, патріотизм і цілодобовий захист східних кордонів.28.04.2022 ОХОРОНА ПРАЦІ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ

Відповідно до наказу відділу освіти Новоселицької міської ради №48 «Про  вжиття необхідних заходів щодо створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти Новоселицької та Мамалигівської ТГ» та з нагоди   Всесвітнього Дня охорони праці, вчителем основ здоров’я  Боднарюк А.В.  були  проведені тематичні уроки з учнями 5-9 класів  та онлайн інструктажі  з питань охорони праці, пожежної безпеки. Інтерактивні вправи допомогли    здобувачам освіти пригадати  основні правила безпечної поведінки на дорозі, на дворі, вивчити ази самооборони.

Дані онлайн уроки сприяли   оволодінню  життєвими навичками безпечної для життя і здоров'я поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій, особливо зараз, у воєнний час. Адже, хто обізнаний – той попереджений та захищений!

28.01.2022 

 Враження від роботи в чудовій команді професіоналів по здійсненню інституційного аудиту ліцею №8 міста Чернівці лягли на аркуш такими віршованими рядками:                                                                          

Державна служба якості освіти – серйозна установа
Відбір експертів – справа нова.
Онлайн навчання, лекції, сертифікат –
Моєї праці - це черговий результат!
Я – експерт інституційного аудиту
І дуже хвилювалася, скажу Вам по секрету,
Бо для закладів це – вагоме випробування.
Достойно презентувати досвід, імідж і напрацювання.
Тож місія у мене не проста і почесна:
У формі спостереження враження донести.
Критерії, анкетування, інтерв'ю...
Для вчителів немов студентське дежавю.
Дистанційні уроки відкрили лаштунки
Онлайн спілкування, творчий політ думки.
Ключові компетентності, методи та форми
Важливо дотриматись санітарної норми.
Ще документацію вивчити відповідно номенклатури
Чи дотримано кількості робочих днів, структури?
Накази, освітня програма, стратегія, протоколи…
Вже думала, що буду ночувати в школі.
Та поряд з цим, це – досвід колосальний,
Етап в житті моєму розвивальний,
Нові знання, цікаве спілкування
І мотивація до професійного зростання!


 

25.01.2022  У новій почесній ролі експерта інституційного аудитуЯкісна освіта - основоположне право людини, суспільне благо й державна відповідальність. Інституційний аудит вивчає на скільки воно реалізується в кожній конкретній школі.
Сьогодні, 25 січня, комплексна зовнішня незалежна експертна перевірка освітньої діяльності стартувала у Чернівецькому ліцеї № 8 імені Тараса Григоровича Шевченка Чернівецької міської ради.
Забезпечення якісних освітніх послуг є одним із найбільш важливих і соціально чутливих завдань громади.
Інституційний аудит - можливість звірити годинники якості усіх зацікавлених і відповідальних осіб. Працюємо...01.12.2021  

 1 грудня - День порозуміння з ВІЛ-інфікованими

Сьогодні поговоримо про СНІД –

Чуму, хворобу нашого часу.

Від неї лиш страждання,хвиля бід,

Тож проведемо тренінг у 10 класі….

Щорічно 1 грудня в усьому світі відзначають  День порозуміння з ВІЛ-інфікованими. У рамках  Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" сьогодні  вчителем біології та основ здоров’я Боднарюк А. В. був проведений  тренінг  у 10 класі  на тему «СНІД – загроза людству!». Головна  мета  тренінгу  – донесення до здобувачів освіти достовірної  інформації про ВІЛ та СНІД, поглиблення знань про способи передачі й профілактику захворювання, виховання бережливого і відповідального ставлення до свого здоров’я.

Вправи ”Згоден – не згоден», «Стіна (ризик високий, відсутній, низький)»  дали змогу ознайомитись з шляхами передачі ВІЛ. Учні  в групах «Вірус» та «Бацила» малювали модель профілактики ВІЛ-інфікуванню. Проведений  флешмоб  «Червону стрічку носять небайдужі». Сподіваюся, що проведення тренінгу допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість.

 «Про здоров’я дбаємо - принципи безпеки вивчаємо»

«Про здоров’я  дбаємо  - принципи безпеки вивчаємо» ...  Саме під таким гаслом пройшли ряд заходів, які провела вчитель основ здоров’я  Боднарюк А.В. у рамках тижня  знань з основ безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху.

У 5 класі   проведений урок основ здоров”я на тему  «Пожежна безпека».